Rozmiar czcionki: Czcionka Czcionka + Czcionka ++ | Wersja strony: Wersja standard Wersja z kontrastem 1 Wersja z kontrastem 2
Podmiot Leczniczy Zakonu OO. Kamilianów - strona główna
  • Leczenie w najwyższych standardach
  • Nowoczesne pracownie diagnostyczne
  • Indywidualne podejście do Pacjenta
  • Chronimy środowisko naturalne

Szpital św. Kamila


Oddział Chorób Wewnętrznych

Oddział wewnętrzny liczy 40 łóżek. Leczeniem pacjentów w oddziale zajmuje się lekarze chorób wewnętrznych. W skład grupy terapeutycznej wchodzą również pielęgniarki, opiekunowie medyczni , opiekunowie osób starszych i fizjoterapeuci.

Podczas hospitalizacji wykonujemy szeroką diagnostykę dotyczącą między innymi układu krążenia, układu oddechowego, układu nerwowego, układu kostno-stawowego, chorób metabolicznych i endokrynologicznych. Prowadzenie diagnostyki jest możliwe dzięki istnieniu pracowni: radiologicznej, ultrasonograficznej wyposażonej w aparat USG z funkcją Dopplera, pracowni badań czynnościowych z możliwością wykonywania całodobowego monitorowania EKG i ciśnienia tętniczego oraz wykonywania testów wysiłkowych na bieżni i na ergometrze rowerowym oraz laboratorium analitycznego.

Dzięki istnieniu pracowni fizjoterapii, poza leczeniem farmakologicznym w terapii stosujemy również masaże, zabiegi laserowe, inhalacje i ćwiczenia usprawniające

Po przeprowadzeniu wstępnej diagnostyki  nasi pacjenci mają możliwość korzystania z konsultacji specjalistycznych.

Oddział wewnętrzny prowadzi ścisłą współpracę z :

  • Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Pacjenci z rozpoznanym ostrym zespołem wieńcowym są trybie pilnym przekazywani bezpośrednio z izby przyjęć lub oddziału do kliniki kardiologii celem dalszego leczenia inwazyjnego,
  • Instytutem Pulmonologii w Tarnowskich Górach i Kliniką Chorób Płuc w Zabrzu,
  • Centrum Onkologii w Gliwicach,
  • Oddziałami chirurgii, neurologii, ginekologii.

 

 

Warunki przyjęcia - zobacz: dokumenty wymagane przy przyjęciu

 

Dane teleadresowe: ul. Bytomska 22, 42-606 Tarnowskie Góry.
Tel. 32 384 97 56
e-mail: centrum@kamilianie.eu

Ordynator:
dr n. med. Ewa Komin

Pielęgniarka Oddziałowa:
Sylwia Ślusarczyk


ilość łóżek: 40

 

Zobacz także:
Szpital św. Kamila | Kamiliańskie Przychodnie Specjalistyczne | Kamiliańskie Centrum Medycyny Paliatywnej | Kamiliańskie Centrum Opiekuńczo-Lecznicze (Zabrze) | Kamiliańskie Centrum Opiekuńczo-Lecznicze (Hutki)

Wersja do druku
Layout (c) 2013 by: Krzysztof Gawliczek
Copyright © 2013-2024 Podmiot Leczniczy Zakonu OO. Kamilianów
Oparto o skrypt: SmodCMS v.5.03  »  © 2005-2024 Twórcy.pl

Oświadczenie dyrekcji Szpitala św. Kamila

W godzinach wieczornych 18 kwietnia br. w Szpitalu św. Kamila w Tarnowskich Górach miało miejsce tragiczne wydarzenie, które zakończyło się śmiercią pacjenta.

Około godziny 19 personel szpitala zauważył zniknięcie jednego z pacjentów oddziału chorób wewnętrznych i natychmiast rozpoczął jego poszukiwania. Przeanalizowano zapis kamer monitoringu oraz niezwłocznie zawiadomiono policję, prosząc o pomoc w odnalezieniu chorego, który samodzielnie się oddalił. Poszukiwania zaginionego zakończyły się odkryciem jego ciała w pobliżu budynku szpitala.

Obecnie sprawę wyjaśnia miejscowa prokuratura, z którą dyrekcja Szpitala ściśle współpracuje, dostarczając wszelkich niezbędnych informacji, które mogą pomóc w wyjaśnieniu wszelkich istotnych okoliczności sprawy.

Niezależnie od prac prowadzonych przez śledczych, dyrekcja Szpitala powołała wewnętrzną komisję, która ma przeanalizować wszelkie okoliczności zaistniałej sytuacji. Należy mieć na uwadze, że pacjenci Szpitala mają pełne prawo - oczywiście na tyle, na ile pozwalają im na to warunki zdrowotne - przemieszczania się.

Z uwagi na trwające postępowania prokuratorskie dyrekcja i pracownicy Szpitala nie będą przekazywali żadnych dalszych informacji w przedmiotowym zakresie.

Zarząd szpitala i pracownicy wyrażają głębokie ubolewanie z powodu nieszczęścia, które spotkało pacjenta i jego najbliższą rodzinę


» ZAMKNIJ KOMUNIKAT «